Denizli Belediyesi`nin ICE TÜRK`e yaptırdığı ve bölgede yaşayanların büyük ilgisini toplayan Buz Pisti bölge halkının büyük ilgisiyle açıldı.

Denizli’nin ilkleri arasında yer alan ve açılışı Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından gerçekleşen Sentetik Buz Pisti, her gün biraz daha artan ilgiyle misafirlerini ağırlamayı sürdürüyor.

AÇILIŞINI BAŞBAKAN ERDOĞAN YAPTI

Başbakan Erdoğan’ın gerçekleştirdiği toplu açılış töreninde hizmete açılan ve Denizli’nin ilkleri arasında yer alan Sentetik buz pisti gençlerin uğrak noktası haline geldi. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da, içerisinde 2 tenis kortu, 2 badminton sahası, mini golf alanı, koşu yolu ve satranç odalarının yer aldığı kompleksi ziyaret etti. Başkan Zolan, gençlerle bir araya gelerek tenis ve badminton oynadı.

10 bin metrekarelik alanda yapılan Sentetik Buz Pisti ve oyun kompleksinde, 450 metrekare buz pisti alanı, tenis kortları, kafeteryalar, oyun alanları, satranç platformu, açık alan spor aletleri, koşu parkuru, dinlenme alanları, yürüyüş parkurları, oturma grupları, peyzaj düzenlemeleri ve yeşil alanlar yer alıyor.