Bir AVM içinde veya uygun bir konumda Buz Pisti Açmanın Maliyeti nedir, Ne Kadar Kazandırır ve Ne Gibi Yatırımlar Yapmak Gerekir?

Bir AVM içinde veya uygun bir konumda Buz Pisti Açmanın Maliyeti nedir, Ne Kadar Kazandırır ve Ne Gibi Yatırımlar Yapmak Gerekir?

Sizleri kısaca Buz Pisti Açma konusunda bilgilendirelim.

İş Öncesi Analizler iyi yapılmalıdır ve Buz Pisti İşini  yaptıracağınız firma doğru seçilmelidir.

 

Normal Buz Pistinin En Büyük Gideri “Soğuk Tutma”

Buz Pisti Girişiminin en büyük gider kalemlerinden birisi elbette ki Buz Pistini Soğuk Tutma olayıdır.

Gün içerisinde onlarca kişinin kayacağı Buz Pisti her daim Tam Sertlikte ve Isınmayacak Yapıda olmalıdır.

Bunun için geliştirilen Sentetşk Buz Pisti teknolojisi ile ortaya konulan yeni ürünler İşletmecilerin ciddi anlamda Maliyet Yükünden Kurtulmalarını sağlamıştır.

 

Yeni Akım Sentetik Buz Pateni Sahaları

Sentetik Buz Pateni Sahaları, yaklaşık 2,3 cm ve 114,3 cm’lik yani 2,60 m2 panellerden veyahut 1 metreye 1 metrelik birbirine kenetlenen özel poliüretan panellerden oluşmaktadır.

Sentetik Yapıda olmalarından dolayı Elektrik ve Soğutma Maliyetleri yoktur. Ayrıca İlk Kurulum Bedelleri de oldukça düşüktür.

Sentetik Buz Pistlerinin tek maliyeti ise 15 günde bir pistin üzerine sürülmesi gereken Özel Kayganlaştırıcı Sprey olacaktır.

Bu özel sprey sayesinde Sentetik Yapı aynı Buz gibi Kaygan bir yapıya kavuşmakta ve Buz Pisti olarak rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 

Alan Çok Önemli Değil

Klasik yapıdaki Buz Pisti kurmayacağınız için kurulacak alanın da büyüklüğü pek önem arz etmiyor.

Normal şartlarda Gerçek Buz kullanarak Buz Pisti hazırlamak istemeniz durumunda alanın büyüklüğü arttıkça Elektrik Giderleri ve Kurulum Maliyetleri de katlanmaktadır.

Ancak Sentetik Buz Pisti bu konudaki sıkıntıları yok etmiştir. İsterseniz 10 metrekarelik bir odaya isterseniz de 200 metrekarelik bir alana çok rahat bir şekilde Sentetik Buz Pisti kurulabilir.

 

Ortalama Ömür 10 Yıl

Sentetik Buz Pistlerinin ortalama ömrü 10 yıl olarak ön görülmektedir.

Buz Pisti için kullanılan panellerin Ön ve Arka yüzeyleri ortalama olarak 5 yıl, toplamda ise 10 yıl kullanım ömrü sunacaktır.

Özel Kenetleme Sistemi kullanılmasından dolayı paneller yıllarca sağlam bir şekilde kalabilir. Oynama yada Kayma meydana gelmez.

Aynı şekilde Silikon veya Yapıştırıcı olmadığı için de pistte bir sıkıntıya sebep olmaz. Yapışma ve Islanma gibi bir sorun ortaya çıkmaz.

 

Sadece Buz Pateni İçin Değildir

Sentetik Buz Pistlerinde sadece Buz Pateni değil, Buz ile alakalı tüm sporlar yapılabilir.

Yapı olarak Buz’dan bir farkı olmadığı için ister Eğlence Amaçlı isterseniz de Antrenman amaçlı olarak kullanılabilir.

Bu tarz pistlerde Buz Hokeyi ve Buz Dansları gerçekleştirmek oldukça rahattır. Buz Pistlerinde kullanılan Normal Ayakkabılar ile de kayılabileceği için de ekstra bir masraf olmayacaktır.

 

Buz Pistlerinin Ortalama Kazançları Ne Kadar?

Bulunduğu İl veya İlçeye göre değişken bir yapıda kazanç sistemi olacaktır pistlerin.

Lokasyonun oldukça önemli olduğu Buz Pisti İşinde kazançta fiyatlandırmaya göre değişmektedir.

Ancak ortalama bir müşteri potansiyeline sahip bir Buz Pistinde ortalama kazanç aylık 30.000 TL ile 100.000 TL arasında değişebilmektedir.

 

Yurtlar, Siteler ve AVM’ler Rağbet Gösteriyor

Özellikle Lüks Kesime hitap eden Öğrenci Yurtları, Site veya Konut alanlarında Buz Pisti artık geneldeSportif Alana eklenmeye başlanmış durumda.

Ayrıca bölgesel olarak tercih gören birçok AVM’de kendi içerisinde uygun bir alana Buz Pisti eklemeye başlamış durumda.

Buz Pateninin ülkemizde biraz Yabancı bir spor olmasından dolayı Halı Sahalar kadar ilgi görmediği bir gerçek. Bu sebeple de ilk açılış sürecinden sonra Müşterilere ulaşmak biraz zaman alabilir.

Bu arada Halı Saha Açarak Para Kazanmak gibi bir düşünceniz varsa sitemizden bu konuyla alakalı da bilgi sahibi olabilirsiniz.