Buz pisti sahalarına artan talepten dolayı buz pisti işletmeciliği de bir hayli ilgi görmeye başladı.

Buz pisti yapımı için sizlere doğal buz pisti ve sentetik buz pisti olarak iki alternatif seçenek sunulmaktadır. Buz pisti imalatı istediğiniz zaman ilk olarak hangi türde buz pisti yaptıracağınıza karar vermelisiniz. İsterseniz buz pisti işletmeciliğine başlamadan önce sizlere alternatif iki buz pistinin nasıl kurulduğundan ve işletmeciye ne gibi faydalar sağladığından bahsedelim;

Sentetik buz pisti sistemleri yapay bir malzemeden üretilen sentetik buz pisti panelleri ile yapılmaktadır. Gelişmiş teknolojiler kullanılarak üretilen ve kalitesiyle kendini kanıtlamış olan “Ice-Turk” buz pisti panelleriyle kısa sürede buz pisti yapımı gerçekleşir. Sentetik buz pisti sahalarının ısı derecesini koruması ve daima soğuk kalması için elektrik ve suya ihtiyaç yoktur. Ice-Turk buz panelleri üzerine uygulanan buz pisti solüsyonu sürtünmeyi azaltarak gerçek buz gibi kayabilmeyi sağlar. Sentetik buz pistlerinin yapım süreside kısa olduğundan dolayı hızlı bir şekilde işletmeciliğe başlayabilirsiniz.

Doğal buz pisti sahaları tamamen gerçek buzlar ile yapılmaktadır. Belirlenen arazinin öncelikle alt yapı çalışması yapılması gereklidir. Buz pisti sahasının daima soğutulması için zemin altına soğutma boruları yapılmaktadır. Buz pistinin dışında bulunan chiller soğutma gruplarıyla zeminin daima soğuk kalması sağlanmaktadır. Doğal buz pistinin sürekli olarak soğutulması için kullanılan soğutma grupları elektrik ve su maliyetlerini arttırmaktadır. Doğal buz pisti sistemleri genellikle resmi müsabakalarda yaygın olarak tercih edilmektedir.

Buz pisti yapımından sonra işletmenizin faaliyet göstermesi için gerekli ekipmanların temin edilmesi ve çevre düzenlemesinin yapılması gereklidir. Müşterilerinize sunacağınız buz pateni ve koruma ekipmanlarının da buz pisti sistemlerinizde olması gereklidir. Buz pateni yapan kişileri ve çevresinde izleyen insanların korunması için buz pistinin çevresinde bariyer sistemlerinin yapılması gereklidir.

Ice-Turk buz pisti ekipmanları ve işletmeciliği olarak buz pisti işletmeye karar veren sizlerle uzun yıllardır edindiğimiz tecrübe ve birikimlerimizi paylaşmaktayız. Doğal buz pisti ve sentetik buz pisti yapan firmalar arasında yer alan Ice-Turk sizlere anahtar teslim buz pisti sistemleri sunmaktadır. Dilerseniz buz pisti satışımızdan dilerseniz de buz pisti kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Buz pistleri hakkında detaylı bilgi ve buz pisi işletmeciliği için uzman ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.